Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GTranslate

Polish English French German

Treningi boksu obejmują naukę techniki (postawy bokserskiej, poruszania się, obron, zwodów, ciosów i  łączenie tych wszystkich elementów w kombinacje), naukę taktyki, kształtowanie zdolności motorycznych (m. in. wytrzymałości, koordynacji, szybkości, siły), kształtowanie cech wolicjonalnych, koncentracji.

            W trakcie treningów korzystamy z wielu przyborów i przyrządów bokserskich: worków i gruszek bokserskich, piłek refleksowych i poddaszkowych, skakanek, piłek lekarskich, różnego rodzaju ciężarków i odważników, ekspandorów gumowych itd. Sala wyposażona jest również w profesjonalny ring bokserski, na którym okazjonalnie odbywają się zawody pięściarskie.


            W treningu część ćwiczeń wykonywana jest w parach, w rękawicach bokserskich - są to tzw. ćwiczenia na tarczy, a część ćwiczeń poświęcona jest pracy indywidualnej – np. podczas „walki z cieniem”, pracy na worku, czy też poprzez ćwiczenia wykonywane na skakance. Zajęcia zawierają również ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne (brzucha, grzbietu), ćwiczenia kształtujące ogólna wytrzymałość siłową oraz elementy stretchingu.

            Trening bokserski utożsamiany jest z jednym z najbardziej wymagających i wszechstronnie rozwijających rodzajów aktywności fizycznej. Różnorodność wykorzystywanego w trakcie treningu sprzętu, ilość zadań do wykonania oraz utylitarne właściwości dyscypliny sprawiają, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie.

 

Treningi kick-boxingu podobnie jak zajęcia boksu wszechstronnie wpływają na rozwój psychofizyczny ćwiczącego. Kickboxing rozwija m. in. szybkość, wytrzymałość, siłę, gibkość. Charakter dyscypliny w porównaniu do boksu, wymusza wprowadzanie większej ilości ćwiczeń gibkościowych, rozciągania ścięgien i mięśni nóg, co umożliwia naukę i stosowanie w walce wysokich kopnięć.Jak wszystkie sporty walki uczy panowania nad stresem, dzięki niemu można nabrać pewności siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości.

Akceptujemy karty

 

Nasi partnerzy

Delfin sport&fun

   Spartan logo    http://bodymentorka.pl/

 

Zaplecze