jjsporthotel 24 Lipiec, 2018 0

Sporty Walki

AKTUALNOŚCI:

Od poniedziałku 3 września 2018 GRAFIK Sportów Walki będzie zaktualizowany. 


OPIS ZAJĘĆ SPORTÓW WALKI

TRENINGI BOKSU obejmują naukę techniki (postawy bokserskiej, poruszania się, obron, zwodów, ciosów i łączenie tych wszystkich elementów w kombinacje), naukę taktyki, kształtowanie zdolności motorycznych (m. in. wytrzymałości, koordynacji, szybkości, siły), kształtowanie cech wolicjonalnych, koncentracji.

W trakcie treningów korzystamy z wielu przyborów i przyrządów bokserskich: worków i gruszek bokserskich, piłek refleksowych i poddaszkowych, skakanek, piłek lekarskich, różnego rodzaju ciężarków i odważników, ekspandorów gumowych itd. Sala wyposażona jest również w profesjonalny ring bokserski, na którym okazjonalnie odbywają się zawody pięściarskie. W treningu część ćwiczeń wykonywana jest w parach, w rękawicach bokserskich – są to tzw. ćwiczenia na tarczy, a część ćwiczeń poświęcona jest pracy indywidualnej – np. podczas „walki z cieniem”, pracy na worku, czy też poprzez ćwiczenia wykonywane na skakance. Zajęcia zawierają również ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne (brzucha, grzbietu), ćwiczenia kształtujące ogólna wytrzymałość siłową oraz elementy stretchingu.

Trening bokserski utożsamiany jest z jednym z najbardziej wymagających i wszechstronnie rozwijających rodzajów aktywności fizycznej. Różnorodność wykorzystywanego w trakcie treningu sprzętu, ilość zadań do wykonania oraz utylitarne właściwości dyscypliny sprawiają, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. Treningi kick-boxingu podobnie jak zajęcia boksu wszechstronnie wpływają na rozwój psychofizyczny ćwiczącego. Kickboxing rozwija m. in. szybkość, wytrzymałość, siłę, gibkość. Charakter dyscypliny w porównaniu do boksu, wymusza wprowadzanie większej ilości ćwiczeń gibkościowych, rozciągania ścięgien i mięśni nóg, co umożliwia naukę i stosowanie w walce wysokich kopnięć. Jak wszystkie sporty walki uczy panowania nad stresem, dzięki niemu można nabrać pewności siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości.

TRENINGI KICK-BOXINGU podobnie jak zajęcia boksu wszechstronnie wpływają na rozwój psychofizyczny ćwiczącego. Kickboxing rozwija m. in. szybkość, wytrzymałość, siłę, gibkość. Charakter dyscypliny w porównaniu do boksu, wymusza wprowadzanie większej ilości ćwiczeń gibkościowych, rozciągania ścięgien i mięśni nóg, co umożliwia naukę i stosowanie w walce wysokich kopnięć. Jak wszystkie sporty walki uczy panowania nad stresem, dzięki niemu można nabrać pewności siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości.

TRENINGI COMBAT/SAMOOBRONA– system walki opierający się na podstawowych technikach wykorzystywanych w sztukach walki takich jak min: Boks, Kickboxing, Karate, Jiu-Jtsu, BJJ, Muay thai, Krav Maga oraz innych pokrewnych systemach combatowych oraz miltarnych. W treningu bazuje się na podstawowych odruchach obronnych człowieka i kładzie nacisk na takie ich wzmacnianie, aby zapewnić skuteczność działania w stresie, jest to system opracowany pod kątem walki realnej a nie pokazu czy sportowej rywalizacji wykorzystujący elementy walki w stójce jak i parterze oraz techniki szybkiego i skutecznego obezwładnienia przeciwnika.